KAM s tlačenými fotkami? Všade!

Fotenie a úprava fotiek je dnes najbežnejšia aktivita, ktorú robia naše prsty v mobile. Máme oveľa väčšiu šancu zachytiť vysnívaný záber či neopakovateľný zážitok ako kedysi s foťákom. Čo bola kedysi fikcia, dnes je už realita, fotky si môžete hneď vytlačiť vo FOTOMAT kiosku! A to za pár sekúnd, od ich cvaknutia. A na čo všetko svoje tlačené obrázky využiť?

Milý darček
Ukážte na človeka, ktorého by nepotešil milý okamih zvečnený na vytlačenom obrázku. Váš blízky už na danú chvíľu možno celkom zabudol alebo ani nevie, že ste ju vlastne odfotili. A vy mu ju oživíte v pamäti. A darujete!

Cenný album
Nedôsledne zálohované fotky v počítači či na cloude môžu ľahko spadnúť do digitálnej čiernej diery a vy o ne nenávratne prídete. Ruku na srdce, komu sa to už nestalo? Série vytlačených záberov však stratíte málokedy, aj keď sa sem-tam nejaký zapatroší. O to istejšie, keď ich máte podľa rokov alebo udalosti zoradené v albumoch.

Originálna pozvánka
Chcete niekoho milo a vtipne prekvapiť alebo mu niečo pripomenúť? Udalosť, sľub, aj povinnosť v domácnosti. Alebo len tak podpichnúť kolegu? Ideálna je na to fotka alebo obrázkový vtip s pridaným textom (funkciu textu v obrázku už má každý moderný telefón).

Osobná dekorácia
Čo viac môže zútulniť osobný priestor ako srdcu blízke šťastné momenty? Motivujú, upokojujú a inšpirujú do budúcnosti. Či už si ich vystavíte doma alebo okolo pracovného miesta, kde vám pripomínajú súkromie.

Romantické vyznanie
Nielen poteší, ale možno aj dojme a vypovie niečo, čo nám pri osobnom stretnutí nejde na jazyk. Citát, báseň, text obľúbenej pesničky či spoločný dialóg, ktorý vám utkvel. Venovať ho blízkemu v obálke je niečo celkom iné ako ho len tak poslať online. Dotyčný si odkaz aj gesto určite dlhšie zapamätá aj v ňom silnejšie zarezonuje..

Za pár sekúnd od cvaknutia máte vytlačené fotky

Prečítajte si viac

„Fotka mi dala neskutočne veľa a dnes jej to chcem vrátiť“

„Fotka mi dala neskutočne veľa a dnes jej to chcem vrátiť“

... hovorí Juraj Dózsa, zakladateľ FOTOMATU. Pred viac, ako 30 rokmi cvakol svoju prvú fotografiu na Flexaret z roku 1968. Zrkadlovka, negatív, vývojka, zväčšovák a mágia tmavej komory ho očarili na celý život. Tento fotoaparát stále funguje. Dnes fotí, tak ako...

Digitál (takmer) zabil fotografiu

Digitál (takmer) zabil fotografiu

Podľa štatistík sa zhruba od roku 2005 presunuli naše spomienky do digitálneho priestoru. Práve v tom čase sa začal boom smartfónov a digitálne fotoaparáty pomaly odchádzali z mainstreamu, kde ich nemilosrdne nahradili práve mobilné telefóny s premysleným systémom ich...

Fotíte pre ostatných, alebo PRE SEBA?

Fotíte pre ostatných, alebo PRE SEBA?

Keď Francúz Joseph Nicéphore Niépce v roku 1826 vytvoril prvú fotografiu na svete, určite ani len netušil, ako sa z jeho vynálezu stane jeden z najzásadnejších fenoménov nasledujúcich storočí. Dnes už fotíme všetci a všetko a keďže naše icloudy majú neobmedzené...