FAQ
Často kladené otázky
Musím mať stiahnutú appku FOTOMAT aby som mohol tlačiť fotky?

Áno, appka a vytvorenie konta v nej sú podmienkou pre tlač fotiek prostredníctvom siete samoobslužných kioskov FOTOMAT.

Čo je kredit?

Kredity sú vlastne také FOTOCOINY slúžia na úhradu tlače fotiek. Môžete si ich kúpiť vo formou predplatného, kupónu s QR kódom, alebo ich získať v rámci našich súťaží a kampaní, či vernostných programov.

Aké rozmery fotiek sa dá tlačiť?

Fotomat podporuje aktuálne tlač fotiek v rozmeroch 10×15 cm, 15×15 cm a 20×15 cm. Cena tlače vo FOTOCOINOCH závisí od veľkosti rozmeru fotografie.

Koľko stojí tlač fotiek?

Štandardná cena tlače je 10 FOTOCOINOV pri rozmere 10×15 cm. Fotky o rozmere 15×15 cm vychádzajú 15 FOTOCOINOV. Najväčší rozmer 20×15 cm je možné vytlačiť za 20 FOTOCOINOV. Uvádzané ceny sú orientačné a konečná cena sa môže líšiť v závislosti od konkrétnej lokality, aktuálnych akcií, odmien a pod. 

Ako si môžem uplatniť QR kód s kreditmi?

Pre uplatnenie kreditov (FOTOCOINOV) je potrebné sa prihlásiť do appky FOTOMAT a následne zvoliť čítačku QR kódov. Tá sa nachádza napravo v dolnom menu alebo ju viete nájsť v menu vľavo. Následne stačí už len nasnímať QR kód a môžete s radosťou tlačiť fotky.

Ako si môžem kúpiť predplatné?

Priamo v appke FOTOMAT prostredníctvom online platby kartou. Treba však dokončiť celý proces platby jej autorizáciou v internet bankingu, resp. aplikácii vašej banky.

Čo je FREE FOTO?

Každý registrovaný používateľ má nárok na jedno FREE FOTO denne grátis. Štvorcová fotka 10×10 sa vytlačí spolu s reklamnou plochou. Použite modré tlačítko FREE FOTO.

Môžem si FREE FOTO preniesť do druhého dňa?

Nie, 1 kus FREE FOTO denne je neprenosná a šanca vyprší vždy o polnoci.

PIN kód mi zmizol a vidím tam ikonku zamknutia.

Je to v poriadku, ide o ochranu voči zneužitiu, kliknite na ikonku zámku a PIN kód sa vám opäť zobrazí.

Ako stornovať objednávku?

Spôsob ako stornovať objednávku je: napísať na náš support cez tlačítko Kontakt v appke. Pokiaľ vaša reklamácia bude oprávnená, vrátime vám kredity aby ste si vedeli objednávku vytlačiť ešte raz.

Aká je doba expirácie objednávky?

Na vytlačenie vašej objednávky máte 3 mesiace.

Čo ak mi FOTOMAT nevytlačí moju fotku?

V prípade, že vám kiosk FOTOMAT po zadaní vášho PIN kódu nevytlačí fotografiu, kontaktujte personál danej prevádzky.  Pravdepodobne bude potrebné doplniť papier do tlačiarne. Alebo môžete zákazku dotlačiť na inom kiosku FOTOMAT.

Čo ak mi nefunguje, alebo zamrzne appka?

V prípade technických problémov s appkou sledujte, či máte stiahnutú aktuálnu verziu operačného systému a aktuálnu verziu appky FOTOMAT. V prípade pretrvávajúcich problémov kontaktujte náš technický support.

Čo ak mi po úhrade predplatného nebol prirátaný kredit?

Overte si v prvom rade v internet bankingu, či ste dokončili platbu. V prípade potvrdenia úhrady kontaktujte náš technický support.

Čo ak si chcem vytlačiť čiernobielu fotku?

Fotografiu si pred natiahnutím do appy FOTOMAT upravte vo vašej obľúbenej appke na úpravu fotiek. Skúste upraviť kontrast, orez, zvýrazniť farby alebo použiť filtre. Tvorivosti sa medze nekladú 🙂

Prečo mi nejde zadať rok pri dátume narodenia počas registrácie? Musím sa posúvať po mesiacoch...
Tento problém registrujeme pri používateľoch Android telefónov. Jedná sa o natívnu funkciu daného systému, nie appky FOTOMAT. Pri nastavení dátumu narodenia sa na Adnroide rok nastavuje kliknutím na číslo roku, nie posúvaním mesiacov. Užívatelia iOs sú v tomto prípade vo výhode, nakoľko tento systém má natívne nastavenie dátumov viac user friendly ako Android.