Vyhraj víkendový profi kurz FOTOGRAFIE PRE ZAČIATOČNÍKA od AKF!

Akadémia kreatívnej fotografie ťa v spolupráci s FOTOMATOM naučí dňa 16. a 17. júla ovládať fotoaparát, ostriť presne tam, kde potrebuješ. Komponovať tak, aby tvoje fotky získali dušu. Už ti nič nebude stáť v ceste ku kvalitnej fotografii!

Vyhraj víkendový, 8 hodinový kurz s profesionálnym fotografom (sobota) a plnohodnotný 8 hodinový prezenčný kurz (nedeľa) s témou Kompozícia vo fotografii s profesionálnym fotografom a skúseným lektorom.

Podmienka súťaže: Otaguj #tvojfotomat na svojom FB alebo IG. 

 1. KURZ FOTOGRAFIE PRE ZAČIATOČNÍKA
  Máte nový fotoaparát a fotenie na “automatike” vám neprináša výsledky aké očakávate? Chcete sa posunúť ďalej a tvoriť tie správne fotky? Naučíme vás ovládať fotoaparát, nastaviť expozíciu aj bez bez automatiky. Plnohodnotný prezenčný kurz fotografie pre začiatočníka s profesionálnym fotografom a skúseným lektorom.

ČO VÁS NA KURZE PRE FOTOGRAFA ZAČIATOČNÍKA NAUČÍME
Hneď na úvod vám vysvetlíme základné princípy fotografie. Dozviete sa z čoho sa skladá a ako vlastne funguje fotoaparát. Naučíme vás vybrať ako si vybrať ten najvhodnejší objektív. Plne ovládnete pole hĺbky ostrosti. A naučíme vás ostriť presne tam, kam chcete. Expozičný trojuholník je pre každého fotografa alfou a omegou ISO, clona a čas, vyskúšate si ich a pochopíte ich na vlastnom fotoaparáte.

Vaše fotky už viac nebudú ani veľmi tmavé, ani veľmi svetlé. Naučíme vás správne používať program “Priorita času”. Zvládnete správne použitie expozičného programu “Priorita clony”. A odteraz bude fotiť bez otravnej a často nesprávne fungujúcej “Automatiky”.

2. NAUČÍME VÁS KOMPONOVAŤ A VAŠE FOTKY ZÍSKAJÚ DUŠU

Naučíme vás pozerať sa na svet okolo seba očami fotografa. Iba tak budete fotiť lepšie. Pre skutočne dobrý výsledok vášho fotografického snaženia a výrazného zlepšenia kvality vašich fotografií je podstatné zvládnuť kompozičné pravidlá. S nami sa vám to konečne podarí! Plnohodnotný prezenčný kurz s témou Kompozícia vo fotografii s profesionálnym fotografom a skúseným lektorom.

ČO VÁS NA KURZE KOMPOZÍCIA FOTOGRAFIE NAUČÍME

 • Ak chcete fotiť kreatívne, musíte pochopiť kompozíciu a jej pravidlá
 • Ukážeme vám množstvo príkladov toho, ako fotiť originálne.
 • Uhol pohľadu, zlatý rez, línie a tvary sú pri fotení veľmi dôležité
 • Inšpirujeme vás, dobré zábery zrazu uvidíte všade okolo seba
 • Naučíme vás zachytiť dynamiku, zmeniť uhol pohľadu a odfotiť ďaleko lepší záber
 • Zistíte, ako kreatívne narábať s hĺbkou ostrosti
 • Predvedieme vám ako tvorivo pracovať s kontrastom nielen v čiernobielej fotografii
 • Farebná harmónia, či významové kontrasty
 • Minimalizmus, príbeh a emócie vo fotografii
 • Konečne získate zaslúžený rešpekt medzi fotografmi